» 

UÇAR, SASON’UN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ İlçenin tamamında yürütülen çalışmaların yaşanılabirliği artırmak ve marka bir ilçe haline getirmek için atılan adımlar olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Cuma Uçar, vatandaşlarımızın refah seviyelerini artırmak gibi sorumluluklarının olduğunu söyledi.

 UÇAR, SASON’UN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

İlçenin tamamında yürütülen çalışmaların yaşanılabirliği artırmak ve marka bir ilçe haline getirmek için atılan adımlar olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Cuma Uçar, vatandaşlarımızın refah seviyelerini artırmak gibi sorumluluklarının olduğunu söyledi.

Sason ilçemizin tamamında hayata geçen projelerin ilçenin gelişimine ve marka ilçe olma yolunda dönüşümüne yön verdiğini ifade eden Başkan Uçar, hayata geçen, onaylanan ve hedeflediğimiz bütün projelerin vatandaşların istek ve önerileri doğrultusunda ortaya çıkan projeler olduğunu söyledi. Uçar, Çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Yapılan işlerin büyüklüğünün ölçütü halk memnuniyetidir. Bunu biliyor bu doğrultuda ilçemizin geleceğini şekillendiriyoruz.
Gerek alt yapıda gerekse üst yapıda yapmak istediğimiz tüm çalışmalarımız geleceğimizi şekillendirmek ve yaşam kalitesini yükseltmektir.40 yıllık imar sorunu önümüze çıkan engellerden biridir. Hedeflediğimiz projeleri yapmak için belediyemizde yeni imar birimi kurduk. İmar planımızı yenileyerek inşallah bu sorunların üstesinden geleceğiz. 
İLÇEMİZ MARKA İLÇE OLACAK
Göreve geldiğim zamanlarda en büyük hayalim ilçenin 50 yıllık su ihtiyacına cevap verecek proje çıkarmaktı. Çok şükür yakın zamanda çalışmalara başlayacağız. Tüm ihtiyaçlara cevap verecek yeni bir hükümet konağı, İlçe girişinde çift taraflı yaya yolu ve doğal güzellik alanlarımızı koruma altına alıp halkımızın hizmetine sunmak.

60 BİN METREKARE KİLİTLİ PARKE DÖŞENDİ 
Göreve geldiğimiz andan beri ilçemizde bu güne kadar 60 bin metrekare kilitli parke taşı döşendi. Hizmetimizi bütün vatandaşlarımıza ulaştırabilmek için bütün mahallelerde personeller görevlendirdik. İlçenin her noktasında seferberlik halinde çalışıyoruz. Görüldüğü gibi popilist politika yapmaktan uzağız. Tüm projelerimiz Sason’un gelecekte marka ilçe haline getirmektir. Vatandaşlarımızdan gelecek tüm önerilere açığız. Yeter ki birlikte çalışma azmimiz olsun. Önümüzde engel kalmayacağı inancındayım.

Belediye Başkanımız Uçar'ın ilçemizin gelecek planlamasında projeleri sırasıyla şunlardır.
1-İlçemiz için Büyük önem arz eden ve Kara yolları ağına alınan Sason Muş Yolunun hızlandırılıp yapılması.
2-Arazi arayışında olunan İlçemize 500 konutluk TOKİ Konutlarının yapılması. 
3-ilçemizde 80 derslik 5 adet Okulun Yapılması.
4-Yeni Bir Hükümet Konağının yapılması.
5-Şat ve Şerük Deresin dere ıslahı yapılması.
6-Çok amaçlı İçerisinde (Sinema ,Tiyatro,Gösteri merkezi,Anfi,Toplantı salonu) barındıran çok amaçlı bir Kültür Merkezinin yapılması.
7-Yeni Bir Belediye Hizmet Binasının Yapılması.
8-Yeni Bir Öğretmenler Evi Binasının yapılması.
9-Yeni bir Emniyet Amirliği Binasının Yapılması.
10-İlçemizin 50 yıllık su ihtiyacını giderecek olan yeni su isale hattının hızlandırılıp yapılması.
11- 2018 yılında İlçemiz mahalle ve Köy Yolarına ihtiyaç duyulan 5 Km parke taşı,110 Km Asfaltının yapılması.
12-Asırlık Çınar Ağaçlarının Bulunduğu Sevek Su Kaynağının mesire alanı yapılması.
13-İlçemizde Merkez Cami nin ýikılıp güzel bir Cami yapılması ve Meydan projesi


30.7.2018